Gasly i Tsunoda zostają w AlphaTauri

Zespół Scuderia AlphaTauri potwierdził niezmieniony skład na sezon 2022 Formuły 1. Swój czwarty pełny sezon z ekipą przejedzie Pierre Gasly, z którym nadal współpracować będzie tegoroczny debiutant Yuki Tsunoda.

„Bardzo się cieszę z pozostania na kolejny sezon w Scuderia AlphaTauri, zwłaszcza widząc postęp, jaki dokonaliśmy jako zespół od czasu, kiedy dołączyłem do nich po raz pierwszy w 2017 roku” – powiedział Gasly, który wygrał w 2020 roku na torze Monza. „Widząc, jakie osiągi prezentujemy w tym sezonie, myślę, że jeszcze wiele możemy osiągnąć w tym i w kolejnym roku, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmiany na sezon 2022. Jestem bardzo podekscytowany, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć w nowej erze Formuły 1 i będziemy nadal ciężko pracować nad tym, aby przesunąć się wyżej w klasyfikacji. Mamy jak dotąd udany sezon i wierzę, że możemy osiągnąć jeszcze więcej w sezonie 2022”.

Tsunoda, którego najlepszym wynikiem jest szóste miejsce w Grand Prix Węgier, dodał: „To niesamowita okazja i jestem wdzięczny ekipie oraz Dr Marko za możliwość dalszego rozwoju i zdobywania doświadczenia w Formule 1. Mam bardzo dobre relacje z Pierrem, wiele się od niego nauczyłem i pomógł mi rozwijać moje umiejętności, więc wspaniale będzie kontynuować moją przygodę z F1 u jego boku. Niedawno przeprowadziłem się do Faenzy i nie mogę doczekać się kolejnego sezonu”.

Źródło: scuderiaalphatauri.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze