Schumacher i Mazepin pozostają kierowcami Haasa w sezonie 2022

Zespół Uralkali Haas F1 Team potwierdził, że przyszłym sezonie skład ich kierowców pozostanie niezmieniony. Dla Micka Schumachera i Nikity Mazepina będzie to drugi sezon w amerykańskiej ekipie.

Szef zespołu Günther  Steiner powiedział, że ważnym czynnikiem w podjęciu decyzji o pozostawieniu duetu kierowców na przyszły rok było zachowanie stabilności: „Wiedzieliśmy, że chcemy zachować ciągłość , jeśli chodzi o kierowców w 2022 roku i z radością potwierdzam,  że w przyszłym roku Mick Schumacher i Nikita Mazepin będą rywalizować dla Uralkali Haas F1 Team” – powiedział Włoch. „Rok 2021 dał obu kierowcom możliwość nauki Formuły 1, a jak na nowicjuszy zrobili wiele w tym roku. Z pewnością był to trudny sezon z pakietem, który mieliśmy, ale jednocześnie obaj podjęli wyzwanie i ściśle współpracowali z zespołem, aby poznać nasze procesy i dostosować się do rygorów kampanii Formuły 1”.

„Teraz, gdy patrzymy w przyszłość na sezon 2022, jesteśmy przekonani, że możemy iść naprzód, jako zespół i dać Mickowi i Nikicie konkurencyjny pakiet wyścigowy, aby zrobić kolejny krok w ich karierze w Formule 1”.

Mick Schumacher z kolei liczy na to, że zmiany regulaminowe pod kątem technicznym w przyszłym sezonie sprawią, że będzie w stanie rywalizować o wyższe cele, niż obecnym roku: „Będąc częścią Formuły 1, żyję swoim marzeniem. Pierwszy rok spędzony razem z Haas F1 jest bardzo ekscytujący i pouczający i jestem pewien, że całe doświadczenie, które zdobyłem, będę mógł wykorzystać w nadchodzący roku” – powiedział niemiecki kierowca. „Przy nowych przepisach technicznych, imponującej ambicji całego zespołu Haas F1 i wsparciu Ferrari wierzę, że przybliży nas to do stawki w sezonie 2022 i będziemy mogli walczyć o punkty”.

„Nie mogę się doczekać pracy z zespołem, który staje się coraz silniejszy i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby popchnąć nas do przodu. Na koniec chciałbym podziękować Akademii Kierowców Ferrari za zaufanie, jakim mnie obdarzają i wsparcie, jakie okazali mi przez lata”.

Nieco bardziej oszczędny w słowach wypowiedział się Mazepin, który po prostu będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony w nowej kampanii: „Jestem bardzo podekscytowany przyszłym rokiem, gdzie będziemy mieli nowy samochód i po prostu będę chciał tą okazję wykorzystać z zespołem Haas F1, rozwijając si razem z nimi. Myślę, że w przyszłym roku będziemy silniejsi”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league