Odwołano trzeci trening przed Grand Prix Rosji

Formuła 1 potwierdziła odwołanie ostatniej sesji treningowej przed wyścigiem o Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom z powodu burz i ulewnych, nieustających opadów deszczu.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, przez noc oraz nad ranem nad Soczi przetaczały się burze z ulewnymi opadami. Radary wskazywały, że stan ma się utrzymać również w czasie trzeciego treningu, w wyniku czego dyrekcja wyścigu poinformowała o całkowitym odwołaniu sesji.

„Po otrzymaniu wniosku od dyrektora wyścigu, zgodnie z Artykułem 15.3 a) Regulaminu Sportowego oraz Artykułów 11.9.3.m oraz 11.9.3.0 Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA, w trosce o bezpieczeństwo podjęto decyzję o zmodyfikowaniu oficjalnego programu poprzez odwołanie trzeciej sesji treningowej z powodu siły wyższej. Dla celów przepisów i związanych z nimi ograniczeń czasowych, trzecia sesja treningowa będzie uważana za odbytą, chyba że dyrektor wyścigu zaleci inaczej.” – czytamy w decyzji.

Trening miał rozpocząć się o godzinie 11:00 czasu polskiego. Z kolei kwalifikacje zaplanowano na godzinę 14:00 – na ten czas przewiduje się, że opady deszczu mają co najmniej zmniejszyć na sile.

Ulewny deszcz już doprowadził do zmian w pierwotnym harmonogramie. Pierwszy wyścig Formuły 3, który miał odbyć się dzisiaj rano, został przeniesiony na piątek wieczorem – w nim zwycięstwo odniósł Logan Sargeant, zaś mistrzostwo sezonu przypieczętował podopieczny Red Bulla Dennis Hauger. W sobotę próbowano rozegrać również pierwszy wyścig Formuły 2, jednak został on przełożony na bliżej nieokreślony termin.

Drugi wyścig Formuły 3 zaplanowano na 12:40, zaś drugi wyścig F2 – na 15:45, po planowanych kwalifikacjach Formuły 1 o 14:00.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league