Bottas z karą cofnięcia do GP Rosji po wymianie silnika

Valtteri Bottas otrzyma karę cofnięcia na starcie do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Rosji po tym, jak Mercedes zdecydował się wymienić jednostkę napędową w samochodzie Fina.

Zgodnie z przepisami, zmiana jednostki napędowej w ramach parku zamkniętego jest dozwolona i obarczona jedynie karą cofnięcia w przypadku, jeśli nowy silnik ma identyczną specyfikację. Na ten ruch zdecydował się Mercedes, który zamontował nową jednostkę w samochodzie Bottasa, który po nałożeniu kar wystartuje z 17. pola – o trzy pozycje wyżej niż główny rywal Lewisa Hamiltona w walce o mistrzostwo, Max Verstappen.

To już druga w ostatnim czasie wymiana silnika u Bottasa. Fin otrzymał nową jednostkę napędową na ostatni wyścig F1 na Monzy, co było wówczas spodziewane z powodu domniemanych uszkodzeń w strukturze motoru w wyniku incydentów na torze. Ponadto Mercedes cierpi w ostatnim czasie na pewne problemy z niezawodnością.

Jest to wyraźna taktyczna zagrywka ze strony Mercedesa, aby w ten sposób spróbował wyhamować napierającego Verstappena, który mimo startu z końca stawki będzie miał szansę na dość sporą zdobycz punktową i zminimalizowanie strat w mistrzostwach. Przypomnijmy, że Holender także otrzymał karę za wymianę jednostki napędowej Hondy, co zostało potwierdzone podczas drugiego piątkowego treningu.  

Oprócz Bottasa i Verstappena, nowe silniki i kary z nimi związane otrzymali również Nicholas Latifi oraz Charles Leclerc.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league