Red Bull zmieni barwy na Grand Prix Turcji

W nadchodzącą niedzielę 10 października stawka Formuły 1 miała ścigać się podczas Grand Prix Japonii na torze Suzuka. Byłby to ostatni domowy wyścig dla Hondy przed wycofaniem się dostawcy silników z mistrzostw świata. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że rundę przeniesiono do Turcji.

Korzystające z układów napędowych Hondy zespoły Red Bull Racing i Scuderia AlphaTauri postanowiły mimo wszystko oddać w ten weekend cześć swojemu partnerowi, zmieniając wygląd swoich aut. Samochody Maxa Verstappena i Sergio Péreza zostaną przemalowane na biało, aby upodobnić je do Hondy RA 272 – to tym samochodem Richie Ginther odniósł pierwsze zwycięstwo Hondy w F1 podczas Grand Prix Meksyku 1965. Na tylnym skrzydle samochodów AlphaTauri będzie natomiast widnieć napis ありがとう, oznaczający «dziękujemy».

„Wszyscy wyczekiwaliśmy spotkania z japońskimi fanami Hondy, aby wspólnie uczcić owocną współpracę w Formule 1 podczas domowej rundy na Suzuce” – powiedział szef zespołu Red Bulla Christian Horner. „Choć wyścig padł ofiarą pandemii, nie mogliśmy pozwolić, aby ten weekend przeszedł bez uhonorowania Hondy i jej fanów poprzez wspomnienie ich wyścigowego dziedzictwa. Barwy, które wybraliśmy, oddają cześć niesamowitej przygodzie Hondy z F1 i mamy nadzieję, że będziemy mogli dać fanom kolejne zwycięstwo, właśnie w tych legendarnych kolorach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league