Sainz wystartuje z końca stawki podczas Grand Prix Turcji

Carlos Sainz Jr skorzysta z nadprogramowego silnika w nadchodzącym Grand Prix Turcji. Użycie czwartej jednostki napędowej spowoduje start Hiszpana z końca stawki do niedzielnego wyścigu.

Podobnie jak w przypadku Leclerca przed dwoma tygodniami w Soczi, tym razem Ferrari zdecydowało się na założenie nadprogramowego silnika w samochodzie Sainza. Wprowadzenie dodatkowej jednostki napędowej pozwoli na wykorzystanie ostatnich poprawek w obszarze silnika, które mają zwiększać moc o około 10 KM: „Podobnie jak Charles Leclerc w Rosji, w Turcji Carlos Sainz użyje całkowicie nowej jednostki napędowej, wyposażonej w nowy system hybrydowy. W związku z tym [Carlos] rozpocznie wyścig z tyłu stawki, aby wspiąć się w górę i zdobyć kilka punktów” – czytamy w komunikacie prasowym Ferrari.

Na obiekt Istanbul Park nie przybędzie szef Ferrari Mattia Binotto, który będzie nadzorował projekt przyszłorocznego samochodu: „Mattia Binotto nie weźmie udziału w Grand Prix Turcji, podobnie jak miało to miejsce kilka razy w zeszłym roku. Szef zespołu będzie w fabryce w Maranello skupiał się na rozwoju przyszłorocznego samochodu. Będzie oczywiście śledził wszystkie sesje i wyścig ze zdalnego stanowiska, mając stały kontakt z zespołem w Istanbul Park”.

Obowiązki Binotto w takich przypadkach przejmuje Dyrektor wyścigowy Ferrari Laurent Mekies. Podobnie będzie i tym razem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league