Ricciardo z końca stawki do GP Turcji z powodu wymiany komponentów silnika

Daniel Ricciardo wystartuje z końca stawki do wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Turcji po tym, jak McLaren zdecydował się założyć w jego samochodzie nowe elementy jednostki napędowej Mercedesa.

Ricciardo w kwalifikacjach uzyskał dopiero 16. czas i odpadł już w pierwszej części, gdzie walkę o dobry czas utrudniły pewne opady deszczu, które skutecznie zabierały potrzebną przyczepność.

Jako że Australijczyk miał ustawić się na 15. polu startowym, a Mercedes ma w ostatnim czasie pewne obawy dotyczące niezawodności swoich silników, McLaren z tego względu postanowił wykorzystać tę sytuację i przed niedzielnym wyścigiem założył nowe komponenty silnika w jego samochodzie.

W bolidzie znajdzie się nowy silnik spalinowy, turbosprężarka oraz generator odzyskiwania energii cieplnej (MGU-H). Jako że wszystkie te elementy przekraczają dozwoloną na ten sezon alokację, na Ricciardo została nałożona kara cofnięcia na koniec stawki.

Ricciardo to już trzeci kierowca, który wystartuje do GP Turcji z nałożoną karą cofnięcia. Wcześniej Ferrari poinformowało o założeniu całkowicie nowej jednostki napędowej w samochodzie Carlosa Sainza Jr, który na skutek kary dla Ricciardo ustawi się na 19. pozycji. Oprócz nich karę otrzymał także Lewis Hamilton. Brytyjczyk, który był najszybszy w kwalifikacjach, wystartuje z 11. pola po tym, jak Mercedes postanowił wymienić w jego aucie jedynie silnik spalinowy.

Przed wyścigiem o GP Turcji, który rozpocznie się o godzinie 14:00, McLaren ma 17,5 pkt. przewagi nad Ferrari w walce o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league