Sargeant dołączył do akademii kierowców Williamsa

Kierowca Formuły 3 Logan Sargeant związał się z zespołem Williamsa. Amerykanin dołączy do szkółki juniorskiej ekipy z Grove długoterminową umową.

Dwudziestoletni kierowca w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce klasyfikacji generalnej z dwoma zwycięstwami i sześcioma miejscami na podium. Regularnie zdobywał dobre wyniki, czym przykuł uwagę zespołu Formuły 1. Sargeant jest zadowolony z pokonania kolejnego kroku w swojej karierze.

„Jestem zachwycony, że mogę dołączyć do Akademii Kierowców Williams Racing” – powiedział. „To zespół z nie tylko fantastyczną historią, ale także wspaniałymi osiągnięciami we wprowadzaniu młodych talentów do Formuły 1. Jestem naprawdę podekscytowany rozpoczęciem współpracy i nie mogę się doczekać, aby zacząć działać”.

Jost Capito, dyrektor generalny i szef zespołu Williamsa, również jest zadowolony z zatrudnienia nowego juniora: „Jestem bardzo zadowolony z powitania Logana w akademii kierowców Williamsa. Zaprezentował swój talent w Formule 3, konsekwentnie osiągając dobre wyniki w bardzo konkurencyjnej stawce. Jestem dumny, że Williams odegra rolę we wspieraniu kolejnego kierowcy, który będzie mógł urosnąć na kolejnego utalentowanego kierowcę”.

Logan Sargeant dołączy do innych juniorów szkółki juniorskiej Williamsa: Roya Nissanego, Jacka Aitkena i Jamie Chadwick.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league