Mgła przyczyną opóźnień w lotach z ekwipunkiem F1

Ze względu na panującą mgłę, dwa z sześciu samolotów transportowych Formuły 1 dopiero w czwartek rano czasu brazylijskiego wylądowały w São Paulo.

Zwykle Formuła 1 dysponuje siedmioma samolotami, ale ze względu na ograniczoną pojemność tym razem było ich sześć. Trzy z nich wyleciały z Meksyku do São Paulo z siedmiogodzinnym opóźnieniem. Pozostałe trzy wyleciały we wtorek rano, ale nie mogły lądować z powodu gęstej mgły. Ze względu na słabą widoczność na lotnisku Benito Juarez samoloty zostały wysłane na lotniska zapasowe: dwa do Houston, a jeden do Guadalajary.

Zakaz lądowania wywołał międzynarodowy chaos na lotnisku Mexico City. Ponieważ opóźnione loty pasażerskie były obsługiwane w pierwszej kolejności, loty towarowe musiały czekać na swoją kolej i przybyły na załadunek do Meksyku z dodatkowym opóźnieniem. Potem zostały one wysłane do Miami, gdzie miały lecieć dalej do São Paulo, lecz załogi samolotów przekroczyły godziny swojej pracy i nie mogły wystartować. Niemożliwe było również zatrudnienie innych pilotów, ponieważ obecnie brakuje wyszkolonych do tego ludzi. 

Poszkodowane zostały ekipy Ferrari, Alfy Romeo, Haasa, McLarena i Red Bulla. Wszystkie zespoły czekają teraz na sprzęt, narzędzia, silniki oraz inne komponenty po tym, jak dopiero wylądowały w czwartek. Jak przyznał Günther Steiner, jego stajnia czeka na sprzęt, który według jego informacji zmierza na tor. Amerykański zespół czeka na sprzęt potrzebny do budowy motorhome’u, narzędzia niezbędne do budowy samochodu, a także silniki.

Jedynie Alpine i Aston Martin nie zostały poszkodowane w całej tej sytuacji. Zapytany o tę sprawę szef Haasa przyznał, że trzy wyścigi pod rząd nie mają z tym nic wspólnego, a taka sytuacja mogła się zdarzyć wszędzie.

Źródło: auto-motor-und-sport.de

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league