Hamilton z karą cofnięcia do GP São Paulo

Lewis Hamilton otrzyma karę cofnięcia o 5 pól na starcie do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix São Paulo za nieregulaminową wymianę silnika w jego bolidzie.

Tuż przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w São Paulo, Mercedes założył w samochodzie Hamiltona piąty już w tym sezonie silnik spalinowy. Jako że Brytyjczyk przekroczył wcześniej alokację silników w Turcji, gdzie otrzymał karę cofnięcia o 10. pozycji, tym razem w Brazylii zostanie ukarany cofnięciem o 5 pól startowych.

W ten weekend w Brazylii wykorzystywany jest alternatywny format z wykorzystaniem sprintu kwalifikacyjnego. Oznacza to, że kara zostanie nałożona po zakończeniu sobotniego sprintu zamiast piątkowych kwalifikacji i ma wpływ bezpośrednio na ustawienie na starcie do niedzielnego wyścigu. W wyniku tego Hamilton może liczyć co najwyżej na start z szóstego pola.

Na cztery wyścigi przed końcem sezonu Hamilton traci do lidera Maxa Verstappena 19 punktów w klasyfikacji kierowców. Kierowca Mercedesa nie pokonał Holendra w ostatnich trzech wyścigach, a dodatkowo Verstappen wygrywał rundy w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, powiększając swój tegoroczny dorobek zwycięstw do dziewięciu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league