Szwarcman weźmie udział w testach młodych kierowców F1 z Haasem

Kierowca Formuły 2 i członek akademii Ferrari, Robert Szwarcman, weźmie udział w testach młodych kierowców na torze w Abu Zabi razem z amerykańskim zespołem Haas.

Zawodnik włoskiej Premy był w przeszłości łączony z Haasem po tym, jak po sezonie 2020 odeszli z niego Romain Grosjean oraz Kevin Magnussen. W te miejsca zostali jednak zatrudnieni Mick Schumacher – wcześniejszy zespołowy kolega Szwarcmana – a także Nikita Mazepin, który przyniósł ze sobą sponsora tytularnego, firmę Uralkali.

„Na samym początku chciałbym podziękować Haasowi, Ferrari oraz akademii za tę niesamowitą okazję” – powiedział Szwarcman. „To będzie mój pierwszy test z Haasem i naprawdę nie mogę się doczekać, aby poznać ekipę, środowisko, a także uczyć się od nich jak najwięcej. Możliwość kolejnego testu F1 z inną ekipą jest niesamowita i nie mogę się doczekać, aby zacząć z nimi pracę".

Radości z testu nie kryje również szef zespołu Haas, Günther Steiner.

„Nie możemy doczekać się testów z Robertem” – stwierdził Włoch. „Jest on oczywiście wysoko oceniany przez Ferrari, należąc do ich programu kierowców od 2017 roku. Jego umiejętności są widoczne, gdy spojrzy się na przebieg jego kariery przez te ostatnie kilka sezonów, w szczególności na jego debiutancki sezon w Formuły 2 w zeszłym roku, gdy rywalizował razem z naszymi kierowcami: Mickiem Schumacherem i Nikitą Mazepinem. Cieszymy się, że możemy dać Robertowi szansę znalezienia się za kierownicą samochodu Formuły 1 i z niecierpliwością oczekujemy na współpracę z nim”.

W obecnym sezonie Formuły 2 kierowca Premy zajmuje trzecie miejsce i na dwie rundy przed końcem sezonu ma na swoim koncie 135 punktów, a do plasującego się na drugiej pozycji Guanyu Zhou, który został potwierdzony jako drugi kierowca Alfy Romeo w przyszłym roku, traci zaledwie 7 oczek.

Testy młodych kierowców Formuły 1 odbędą się na torze Yas Marina po kończącym tegoroczny sezon wyścigu o Grand Prix Abu Zabi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league