Alfa Romeo zmienia nazwę zespołu F1

Szwajcarski zespół Sauber będzie startować w sezonie 2022 Formuły 1 z nieco zmodyfikowaną nazwą względem poprzednich lat. Ekipa znana dotychczas jako Alfa Romeo Racing ORLEN będzie przedstawiać się jako Alfa Romeo F1 Team ORLEN.

Włoska marka Alfa Romeo jest partnerem tytularnym Saubera od 2018 roku, kiedy to zespół był znany jako Alfa Romeo Sauber F1 Team. W kolejnym sezonie Alfa Romeo zwiększyła swoje zaangażowanie i nazwa została zmieniona na Alfa Romeo Racing, z kolei PKN ORLEN dołączył jako sponsor tytularny w 2020 roku.

„Zmodyfikowana nazwa reprezentuje nowe podejście zespołu w chwili wejścia sportu w nową erę poprzez nowe przepisy” – czytamy w oświadczeniu zespołu. „Jednocześnie zachowujemy związek z przeszłością – ta nazwa przekazuje stopień zaangażowania ze strony partnerów tytularnych, Alfy Romeo i Orlenu, którzy pozostają z ekipą w charakterze długoterminowym i wciąż pchają zespół naprzód”.

„Dodanie członu «F1 Team» to honorowa odznaka, pokazująca przynależność do jednego z najbardziej elitarnego grona na świecie – tylko dziesięć zespołów na świecie może posługiwać się tym prestiżowym oznaczeniem. Odzwierciedla również wyścigowe DNA Saubera i Alfy Romeo oraz historię, którą niosą ze sobą te marki”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1