F1 potwierdza daty przedsezonowych testów

Formuła 1 oficjalnie potwierdziła, że przedsezonowe testy serii odbędą się w Barcelonie oraz w Bahrajnie. Co ciekawe tylko te na torze Sakhir mają status „oficjalnych”.

W poprzednich latach obie tury testów odbywały się w Hiszpanii na torze Circuit de Barcelona-Catalunya pod Barceloną. Oficjalne wiadomości ze strony Formuły 1 nie zadowoliły jednak kibiców. Wielu z nich uważa, że takie podejście do sprawy jest krokiem wstecz i seria znów nie chce słuchać swoich fanów. Na torze w Hiszpanii nie pojawią się kibice, nie będzie przekazu na żywo i nie będzie również oficjalnego pomiaru czasów. Na koniec każdego z trzech dni zostanie udostępnione podsumowanie dnia z najciekawszymi wydarzeniami oraz z podsumowaniem rezultatów. Trzydniowa aktywność bardziej przypomina prywatne testy zespołów niż oficjalne testy serii.

Inaczej będzie za to w Bahrajnie, gdzie na torze pojawią się kibice – obecnie trwa sprzedaż biletów. Będzie również relacja na żywo – ale tylko dla osób posiadających wykupioną subskrypcję F1TV. Co ciekawe na grafice udostępnionej przez serię, to właśnie te testy będą uznawane jako „oficjalny wstęp do sezonu 2022”.

Kwestią otwartą pozostaje natomiast fakt jakie media i w jakiej ilości zostaną dopuszczone do obserwowania kierowców podczas ich pracy w Hiszpanii.

Testy w Hiszpanii zaplanowano na 23-25 lutego, a testy w Bahrajnie odbędą się w dniach 10-12 marca. Zespoły nie będą jednak musiały nigdzie podróżować, ponieważ tydzień później na torze Sakhir odbędzie się pierwszy weekend sezonu 2022.

Źródło: f1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1