Trzy sprinty kwalifikacyjne w sezonie 2022 ze zmienioną punktacją

Formuła 1 potwierdziła, że w nadchodzącym sezonie mistrzostw ponownie zostaną rozegrane trzy sprinty kwalifikacyjne, które zaplanowano podczas rund w Imoli, Austrii i Brazylii.

F1 wprowadziła nowy format weekendu wyścigowego z wykorzystaniem sprintów kwalifikacyjnych w 2021 roku. Został on użyty w Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Brazylii. Początkowo na ten sezon pojawiły się plany zwiększenia liczby rund z tym formatem – przez jakiś czas nawet mówiło się o 6 weekendach – jednak zespoły ostatecznie nie zgodziły się na tyle rund ze względów na koszty.

Z tego względu Formuła 1 pozostała przy trzech sprintach kwalifikacyjnych w sezonie 2022, co zostało jednogłośnie zatwierdzone podczas poniedziałkowego spotkania Komisji F1 w Londynie. Sprint kwalifikacyjny ponownie zostanie rozegrany w Brazylii na Interlagos, jednak kolejne dwa odbędą się na włoskim torze Imola oraz austriackim Red Bull Ringu.

Oprócz zmian w lokalizacjach, ogłoszono również modyfikację systemu punktowego za te sprinty. W ubiegłym roku jedynie czołowa trójka sprintu otrzymywała odpowiednio 3, 2 i 1 punkt. Teraz ośmiu najlepszych kierowców będzie mogło liczyć na dodatkowy dorobek punktowy w systemie 8-7-6-5-4-3-2-1.

Źródło: fia.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze