Zhou wystartuje z alei serwisowej do GP Emilii-Romanii

Kierowca Alfy Romeo Guanyu Zhou przystąpi do wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Emilii-Romanii z alei serwisowej z powodu złamania zasad parku zamkniętego w wyniku konieczności dokonania napraw w jego bolidzie.

Zhou zderzył się z Pierrem Gaslym na pierwszym okrążeniu sobotniego sprintu kwalifikacyjnego na torze Imola, a rywalizację zakończył w barierach, co spowodowało uszkodzenia w samochodzie.

Mechanicy Alfy Romeo pracowali dłużej niż dopuszczone dwie godziny po kwalifikacjach lub sprincie w ramach zasad parku zamkniętego, według których samochody „muszą być przykryte i gotowe do nałożenia plomb FIA, aby zabezpieczyć je do następnego dnia”. Ponadto, wykonane prace odbywały się bez udziału koordynatora FIA.

„Zespół przyznał, że w samochodzie zostały dokonane modyfikacje” – czytamy w oświadczeniu sędziów. „W każdym razie, biorąc pod uwagę brak nadzoru, sędziowie mieli prawo wyciągnąć wniosek, że dokonano modyfikacji samochodu i/lub zmian w ustawieniu zawieszenia, podczas gdy samochód miał być utrzymywany w obrębie przepisów parku zamkniętego”.

„Kara za naruszenie warunków parc ferme jest określona w artykule 40.9 b) i polega na tym, że kierowca musi wystartować z alei serwisowej”.

Mimo zaistniałej sytuacji, Zhou zamierza powalczyć o punkty na torze Imola: „Szkoda, bo mieliśmy dobrą okazję, by zyskać kilka pozycji. Samochód ma sporo uszkodzeń i niestety na mechaników czeka dużo pracy” – powiedział. „Teraz musimy skupić się na niedzielnym powrocie. Wciąż mamy dobry samochód i nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Zespół pracuje w odpowiedni sposób, nasze poprawki działają i dziś przekonaliśmy się, że wyprzedzanie jest możliwe. Damy z siebie wszystko – w Melbourne udało nam się znaleźć na punktowanej pozycji z ostatniego miejsca na pierwszym zakręcie i postaramy się to powtórzyć również tym razem”.

Źródło: motorsportweek.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze