Nie będzie zastępstwa dla Grand Prix Rosji

Władze Formuły 1 zdecydowały się nie organizować zastępczego wyścigu w miejsce odwołanego Grand Prix Rosji. Tegoroczny kalendarz mistrzostw świata będzie zatem składał się z 22 rund.

Właściciele praw komercyjnych w porozumieniu z FIA oraz zespołami zdecydowali o wykreśleniu z tegorocznego cyklu wyścigu o Grand Prix Rosji, w odpowiedzi na zbrojną inwazję tego kraju na Ukrainę. Zdecydowano później o całkowitym zerwaniu kontraktu na organizację wyścigu, a Liberty Media zapowiedziało, że seria nieprędko powróci do Rosji.

Od tamtej pory trwały poszukiwania innego obiektu, który może zorganizować wyścig 25 września. Obiecujące były rozmowy z torami w Katarze oraz w Singapurze – ten ostatni mógłby mieć wtedy dwa wyścigi w następujących po sobie tygodniach, o różnych porach dnia.

Pomysł organizacji 23. wyścigu został jednak porzucony. Nieoficjalnie mówi się, że bezpośrednią przyczyną są rosnące koszty związane z organizacją zawodów. Szefowie większych ekip od dłuższego czasu skarżyli się, że szczególnie koszty transportu sprawiają, że zmieszczenie się w limicie budżetowym będzie ogromnym wyzwaniem.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1