Bolid Michaela Schumachera sprzedany na aukcji

Bolid Michaela Schumachera z sezonu 1998 roku, który wygrywał wyścigi Formuły 1, w miniony weekend trafił na aukcję i został sprzedany za astronomiczną sumę.

W ubiegłym miesiącu dom aukcyjny RM Sotheby ogłosił, że zostanie wystawiony samochód Niemca, konkretnie o numerze podwozia 187, który wziął udział w czterech wyścigach sezonu 1998.

W trakcie minionego weekendu przeprowadzono aukcję tego samochodu, zaś jego wartość oszacowano początkowo na 6-8 milionów dolarów. Ostateczny nabywca wylicytował ten bolid za 6,2 milionów dolarów.

Sprzedane Ferrari F300 odniosło wygrane we wszystkich czterech wyścigach, do których był wystawiony. Schumacher za kierownicą tego bolidu triumfował w Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Sezon 1998 ukończył z wicemistrzostwem, tracąc do zdobywcy tytułu, Mikiego Häkkinena, 14 punktów, wygrywając dodatkowo wyścigi w Argentynie oraz na Węgrzech.

Schumacher w czasie swojej niezwykle bogatej i udanej wygrał 7 tytułów mistrza świata, zwyciężył w 91 wyścigach, 155 razy stawał na podium, a także wywalczył 68 pole position.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze