Mercedes uhonorował Nikiego Laudę

Mercedes zmienił nazwę drogi prowadzącej do fabryki zespołu Formuły 1 na «Lauda Drive» na cześć byłego dyrektora niewykonawczego zespołu i trzykrotnego mistrza świata Formuły 1, Nikiego Laudy.

Lauda pracował razem z Mercedesem od 2012 roku do śmierci w maju 2019 roku. Według wielu odegrał on jedną z kluczowych ról w osiągnięciu przez Srebrne Strzały ogromnego sukcesu w erze silników hybrydowych od sezonu 2014. We wtorek szef Mercedesa Toto Wolff w specjalnej uroczystości odsłonił znaki drogowe w siedzibie Mercedesa w angielskim Brackley, honorując Laudę oraz jego działania na rzecz niemieckiej stajni.

„Odsłonięcie Lauda Drive to prawdziwy zaszczyt i wspaniale było widzieć, że tak wielu członków zespołu zebrało się, aby zobaczyć ten moment” – powiedział Wolff. „Podczas gdy nasz drogi przyjaciel i kolega Niki nie chciałby, abyśmy robili zamieszanie, byłby również dumny, że ta droga została nazwana jego imieniem”.

„Dla nas wszystkich praca u jego boku była przywilejem i miałem szczęście, że mogłem go nazwać jednym z moich najlepszych przyjaciół. Miał ogromny wkład w nasz sukces, był dla mnie świetnym partnerem i silnym dyrektorem niewykonawczym, którego bardzo nam brakuje. Chciałbym, aby nadal był tutaj jako mój przyjaciel i jako dyrektor, ponieważ byłoby wiele pytań, które chciałbym zadać mu w tym roku. Jego dziedzictwo żyje w tak wielu kształtach i formach, ale świadomość, że tak wiele osób przejdzie Lauda Drive w nadchodzących latach, jest bardzo wyjątkowa”.

Na znaku został także zamieszczony znak rozpoznawczy Laudy – czerwona czapka. Ponadto od czasu śmierci austriackiego kierowcy bolidy Mercedesa jeżdżą z jedną czerwoną gwiazdą.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze