Magnussen z Trofeum Lorenzo Bandiniego

W sobotę we włoskiej Faenzy Kevin Magnussen odebrał trofeum imienia tragicznie zmarłego kierowcy Formuły 1, Lorenzo Bandiniego. Razem z Duńczykiem na scenie pojawił się również szef zespołu Haas, Günther Steiner.

Trofeum Lorenzo Bandiniego jest dorocznie przyznawane wybitnym osobom lub zespołom ze świata sportów motorowych za osiągnięcia w minionym sezonie czy chociażby ogólną postawę. Ustanowiono ją w 1992 roku na cześć kierowcy, który zmarł na skutek obrażeń doznanych w wypadku z Grand Prix Monako 1967. Samo trofeum jest ceramiczną repliką Ferrari 312 F1-67, którym ścigał się Bandini w sezonie 1967, jeżdżąc z numerem 18.

Uroczystość wręczenia trofeum Magnussenowi odbyła się w Faenzy. Zanim Duńczyk odebrał nagrodę, którą w przeszłości otrzymali między innymi Robert Kubica, Charles Leclerc czy zespół Mercedes, przewodził on paradzie historycznych samochodów z miasta Brisighrlla, prowadząc Dallarę Stradale, a w tej podróży towarzyszył mu szef Dallary, Andrea Pontremoli. Następnie w Teatrze Masini odbyła się konferencja prasowa. Po niej kierowca Haasa na głównym placu miasta dokonał oficjalnego włączenia świątecznych lampek.

Dla Magnussena był to wyjątkowy sezon Formuły 1. Po nieoczekiwanym angażu przez Haasa tuż przed startem sezonu, Duńczyk sześciokrotnie punktował w tym sezonie. Największy sukces przyszedł w Brazylii, gdzie w kwalifikacjach przed sprintem do GP Sao Paulo wywalczył on niespodziewane pole position w trudnych warunkach na torze Interlagos.

„Pole position w Brazylii było niezwykle emocjonalne” – powiedział Magnussen na konferencji prasowej. „Moim następnym celem jest powrót na podium, którego brakuje od 2014 roku”. Nawiązał on w ten sposób do swojego debiutanckiego sezonu w Formule 1, gdzie już w swoim pierwszym wyścigu dla McLarena, o Grand Prix Australii, wywalczył drugie miejsce, ustępując jedynie zwycięzcy, Nico Rosbergowi z Mercedesa. Na najniższym stopniu podium stanął wówczas zespołowy kolega Duńczyka, Jenson Button.

Główna część obchodów odbyła się po południu, gdzie oprócz przyznania głównego trofeum Magnussenowi, medal senatu Republiki Włoskiej otrzymał także szef Haasa, Günther Steiner, a także uhonorowano pięciu innych członków amerykańskiego zespołu: szefa działu ds. zasobów ludzkich Giuseppe Piacquadio, szefa ds. rozwoju osiągów Maurizio Bocchiego, głównego projektanta Andreę De Zordo, szefa ds. projektu podwozia Matteo Piracciniego, a także dyrektora technicznego stajni Simone Restę.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze