AlphaTauri zaprezentuje swój bolid w Nowym Jorku

Zespól AlphaTauri potwierdził, że malowanie przyszłorocznego samochodu Formuły 1 zostanie zaprezentowane w lutym w Nowym Jorku.

Włoska ekipa opublikowała informację z tym związaną na swoich kontach w mediach społecznościowych, dodając, że konstrukcja zostanie odsłonięta na Moście Brooklińskim. Dodatkowo użyte hasztagi wskazują, że będzie to jedynie prezentacja malowania bolidu. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że faktyczny samochód ujrzy światło dzienne dopiero na przedsezonowych testach w Bahrajnie, które rozpoczynają się 23 lutego.

 

AlphaTauri to jeden z zespołów, który stracił na zmianie przepisów technicznych. Po obiecujących sezonach 2020 i 2021, stajnia zakończyła minione tegoroczne mistrzostwa dopiero na dziewiątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Dla porównania, siostrzany zespół Red Bull zgarnął oba tytuły. Bolid ekipy z Faenzy nie zapewniał kierowcom pewności siebie, a jego zachowanie było mocno uzależnione od charakterystyki toru. Z tego względu w jeden weekend Pierre Gasly oraz Yuki Tsunoda byli w stanie walczyć o punkty, zaś w kolejny prezentowali słabsze tempo.

Gasly jednak nie dowie się osobiście, czy nowy bolid AlphaTauri będzie lepszy od swojego poprzednika. Francuz bowiem w przyszłym roku przejdzie do Alpine, gdzie będzie jeździć u swojego rodaka, Estebana Ocona. Z kolei w AlphaTauri na jego miejscu znajdzie się Nyck de Vries, który zachwycił swoim nieoczekiwanym debiutem w Grand Prix Włoch, kiedy to zastąpił Alexa Albona w Williamsie. Wówczas Holender zajął dziewiąte miejsce i wywalczył dwa punkty.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze