Ford chce wejść do Formuły 1 w 2026 roku

 Amerykański producent Ford oficjalnie poinformował o zamiarze dołączenia do stawki Formuły 1 jako producent silników od sezonu 2026. Byłby to powrót koncernu do mistrzostw świata po 24 latach.

„To początek nowego ekscytującego rozdziału w wyścigowej historii Forda, która rozpoczęła się od tego, jak mój pradziadek wygrał wyścig, który pomógł rozpocząć działalność naszej firmy” – powiedział prezes Ford Motor Company Bill Ford. „Ford powraca na najwyższy poziom sportowej rywalizacji, wnosząc swoją długą tradycję innowacyjności, zrównoważenia i elektryfikacji do jednej z najbardziej widocznych scen na świecie”.

Ostatni raz silniki Forda były wykorzystywane w Formule 1 w 2004 roku, natomiast ostatni raz napędzały mistrzowski samochód w 1994 roku, kiedy Michael Schumacher wywalczył swój pierwszy tytuł za kierownicą Benettona-Forda.

Szef Formuły 1 Stefano Domenicali dodał: „Ford to globalna marka z niesamowitym dziedzictwem w wyścigach i przemyśle motoryzacyjnym, która widzi ogromną wartość w naszej platformie, która ma ponad pół miliarda fanów na całym świecie. Nasze dążenie do neutralności węglowej w 2030 roku i wprowadzenie zrównoważonych paliw do Formuły 1 od 202 roku to także ważne powody, dla których zdecydowali się wejść do F1. Wierzymy, że nasz sport zapewnia możliwości i zasięgi jak żaden inny i nie możemy się doczekać aż znaczek Forda będzie ścigać się na kultowych torach Formuły 1 od 2026 roku”.

Źródło: formula1.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze