Kibice pomalują Red Bulla na trzy amerykańskie wyścigi F1

Red Bull Racing wyszedł z inicjatywą pod tytułem «Make Your Mark», której celem jest umożliwienie kibicom zaprojektowanie koncepcji malowania bolidu na trzy tegoroczne wyścigi Formuły 1 w Stanach Zjednoczonych.

Wskutek dalszej ekspansji F1 do USA, w tym sezonie odbędą się aż trzy wyścigi w tym kraju. Pierwszy z nich zostanie zorganizowany w maju w Miami, a pod koniec mistrzostw stawka uda się tradycyjnie już do Austin, a także do Las Vegas, które zadebiutuje w kalendarzu.

Bolid RB19, którym będą się ścigać Max Verstappen oraz Sergio Pérez, przy każdej wizycie do USA ma posiadać oryginalną kolorystykę, ale to, jak będzie prezentować się tegoroczna konstrukcja za oceanem, zależeć będzie całkowicie od samych kibiców. Aktualnie fani mogą wysyłać zgłoszenia na wyścig w Miami, a zwycięski projekt zostanie zamieszczony na samochodzie, którego barwy zostały odsłonięte w piątek w Nowym Jorku.

„Chodzi przede wszystkim o to, aby fani byli zaangażowani w wygląd bolidu” – powiedział szef Red Bulla Christian Horner podczas prezentacji. „W tym roku mamy trzy wyścigi w Stanach Zjednoczonych i po raz pierwszy zamierzamy zaangażować kibiców w stworzenie malowania na te trzy rundy”.

„To będzie rywalizacja oraz okazja, nad czym długo i ciężko pracowaliśmy. Wiemy jednak, że jest to coś, co chcą zobaczyć ludzie, którzy mogą stać się częścią, a to jest wasza szansa, aby móc to zrobić”.

Aby wziąć udział, kibice muszą udać się do sekcji The Paddock na stronie internetowej Red Bull Racing, a zwycięzcy tego konkursu dodatkowo otrzymają zaproszenie na wyścig oraz wizytę w garażu w padoku podczas weekendu wyścigowego.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze