Personel padoku F1 na Imoli ewakuowany z powodu zagrożenia powodziowego

Personel toru Imola został poproszony o opuszczenie padoku F1 z powodu ulewnych opadów deszczu i zagrożenia powodziowego, jaki obowiązuje na sporej części Włoch.

Na wtorek oraz środę władze wydały czerwone ostrzeżenie dla regionu Emilia Romania, które wskazują na ryzyko wystąpienia powodu oraz osuwisk. Wydana ewakuacja miała miejsce we wtorek, pierwszy dzień przygotowań padoku do nadchodzącego Grand Prix Emilii-Romanii, a weekend wyścigowy tradycyjnie zaczyna się w piątek.

Już kilkanaście dni temu przez rejon przetoczyła się podobna pogoda, a prognozy wskazują na intensywne opady deszczu właśnie na wtorek i środę, przy czym pogoda niespecjalnie poprawi się do niedzieli włącznie. Jak na razie, mimo ewakuacji, nie ma obecnie obaw co do możliwości odwołania weekendu. Dodatkowo nie ma przeciwwskazań dla podróżujących w tej rejon, a szczególnie kibiców oraz członków zespołów.

Imola miała okazję wrócić do kalendarza Formuły 1 w 2020 roku w dobie pandemii i już doświadczyła deszczowych weekendów Formuły 1. Jeśli pogoda znacząco się nie poprawi, będzie to pierwsza okazja dla zespołów oraz Pirelli na sprawdzenie nowych opon deszczowych.

Zgodnie z zapowiedziami, ogumienie to przeszło szereg testów i przed założeniem do bolidu nie będą wymagały koców grzewczych.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze