Zespół AlphaTauri zmieni nazwę?

AlphaTauri zamierza podzielić się z fanami częścią swoich bogatych zbiorów, które przez lata zdobiły siedzibę ekipy Franza Tosta. Może mieć to związek z doniesieniami Helmuta Marko o wycofaniu się marki odzieżowej z Formuły 1 od sezonu 2024.

Jak podaje oficjalna strona zespołu, do końca tego roku odbędzie się pięć aukcji, które będą dostępne dla każdego, a w których do wygrania będzie ponad 300 przedmiotów kolekcjonerskich wyselekcjonowanych przez ekspertów Catawiki w dziedzinie sportów motorowych. 

Obejmować one będą rzeczy z poprzednich i obecnych mistrzostw, a więc również i te z czasów Scuderia Toro Rosso. Przedmioty wystawione na aukcje zawierać będą także różne części bolidu (od nakrętek po koła, przednie i tylne skrzydła itp.) aż do kombinezonów kierowców i ekipy odpowiedzialnej za pitstopy, kaski, makiety i realne samochody wyścigowe, które rywalizowały w Formule 1.

Włoski zespół otworzył całą akcję z przytupem, wystawiając na licytację autentyczną konstrukcję STR11. Jest to samochód, którym w 2016 roku ścigał się jeszcze Max Verstappen, Carlos Sainz Jr i Daniił Kwiat. To jednak nie koniec artefaktów ofiarowanych przez kierowców: obecni reprezentanci juniorskiego składu Red Bulla oraz zawodnicy w przeszłości powiązani z włoskim zespołem (Sebastian Vettel, Pierre Gasly, Daniel Ricciardo i Sainz) przekazali swoje podpisane i niepodpisane ubrania zakładane na Grand Prix. Max Verstappen natomiast oddał swój używany sprzęt właśnie z pamiętnego sezonu 2016.

Pierwsza aukcja jest już otwarta na stronie Catawiki, natomiast pozostałe wystartują w sierpniu, wrześniu, listopadzie i grudniu tego roku. Kibice będą mogli spodziewać się także specjalnych, rzeczywistych wydarzeń organizowanych z pomocą internetowej platformy.

Logo Catawiki zostanie umieszczone po zewnętrznej stronie Halo bolidu AT04 podczas Grand Prix Austrii i Holandii.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować ze Scuderia AlphaTauri i pomóc otworzyć ich archiwa dla fanów F1 i kolekcjonerów, aby mogli posiadać prawdziwie kultowy kawałek historii wyścigów. Zbiory, które będziemy wspólnie prezentować, są naprawdę niezwykłą pamiątką sportów motorowych” – powiedział Genevieve Tearle, dyrektor generalny ds. przedmiotów kolekcjonerskich w Catawiki.

Wszystko wskazuje jednak na to, iż będzie to jedna z ostatnich tego typu akcji pod szyldem AlphaTauri. Specjalny doradca Red Bulla, Helmut Marko, w rozmowie z austriackim dziennikiem Kleine Zeitung potwierdził, iż marka zniknie z Formuły 1 od sezonu 2024. Zespół zostanie całkowicie wchłonięty przez stajnię z Milton Keynes.

„Decyzja została podjęta. AlphaTauri pozostanie w pełni własnością Red Bulla i będzie nadal prowadzona jako zespół juniorski. Współpraca będzie bliższa, także pod względem ograniczenia kosztów i synergii” – przyznał były kierowca królowej motorsportu.

„Cel jest prosty: trzymać się Red Bulla tak długo, jak pozwolą na to przepisy. Projektowanie na własną rękę nie jest właściwą drogą. Pojawią się nowi sponsorzy i inna nazwa”.

Źródło: scuderia.alphatauri.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze