Szafnauer odchodzi z Alpine, trzęsienie ziemi w Enstone

Alpine ogłosiło, że szef stajni Otmar Szafnauer odejdzie z ekipy z Enstone po półtora roku sprawowania swojej funkcji. To nie jedyna ważna osoba, która opuszcza francuski zespół.

„Zespół chciałby podziękować Otmarowi za jego ciężką pracę przez ostatnie 18 miesięcy i za doprowadzenie zespołu do czwartego miejsca w klasyfikacji konstruktorów w 2022 roku. Ekipa życzy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Dodatkowo Alpine poinformowało, że Szafnauer „będzie kontynuował swoje obowiązki jak zwykle podczas wyścigu w Belgii w ten weekend, przed opuszczeniem zespołu przed letnią przerwą”.

Rolę Szafnauera w Alpine tymczasowo obejmie Bruno Famin, który został mianowany niecały miesiąc temu do funkcji wiceprezesa Alpine Motorsport. Wcześniej był on szefem działu Renault w Viry-Chatillon, a poprzednio pracował w Peugeocie i w strukturach FIA.

Zmiany mają miejsce po niedawnej poważnej reorganizacji zarządu Alpine, którą przeprowadził szef samego Renault, Luca de Meo. Zgodnie z nimi dotychczasowy CEO, Laurent Rossi, został przeniesiony do specjalnych projektów, a jego miejsce objął Phillippe Krief.

Szafnauer przeszedł z Astona Martina do Alpine w lutym 2022 roku. Przez wiele sezonów pracował w ekipie z Silverstone, która znana była wcześniej jako Force India i Racing Point, zanim konsorcjum prowadzone przez Lawrence’a Strolla przejęło całe przedsiębiorstwo i przemianowało stajnię na Aston Martin.

Oprócz Szafnauera Alpine opuszcza także dyrektor sportowy Alan Permane, który był związany z Enstone przez 34 lata. Zastąpi go tymczasowo Julian Rouse, szef Akademii Alpine.

Na koniec, Enstone opuścić ma również dyrektor techniczny, Pat Fry, który do końca tego roku ma przejść do Williamsa na podobnym stanowisku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alpine

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze