O’Ward pojedzie w treningu przed Grand Prix Abu Zabi

Czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej serii IndyCar Patricio O’Ward poprowadzi McLarena MCL60 podczas piątkowej pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Abu Zabi Formuły 1 na torze Yas Marina.

Dla Meksykanina będzie to druga okazja do sprawdzenia się podczas weekendu Grand Prix, po tym jak zaliczył swój debiut na tym samym torze rok wcześniej. W swoim pierwszym treningu F1 O’Ward przejechał 22 okrążenia i uzyskał 18. czas. 24-latek weźmie udział także w teście posezonowym zaplanowanym we wtorek po wyścigu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, O’Ward pojedzie samochodem Lando Norrisa. Drugi z kierowców McLarena Oscar Piastri nie musi oddawać swojego samochodu w tym sezonie, ponieważ sam jest debiutantem.

Poza reprezentowaniem McLarena w IndyCar, Meksykanin jest częścią programu młodych kierowców brytyjskiej ekipy i kilkukrotnie testował już starsze samochody F1 podczas prywatnych testów.

Podobną rolę pełnił tegoroczny mistrz IndyCar Álex Palou i to on był pierwszym kandydatem do jazd w Abu Zabi. Hiszpan zerwał jednak relacje z brytyjską ekipą, w tym porozumienie co do współpracy w 2024 roku, za co został pozwany przez McLarena.

Dzięki zajęciu czwartego miejsca w tegorocznym sezonie, O’Ward zgromadził 40 punktów do superlicencji na przestrzeni ostatnich czterech lat i będzie mógł zostać kierowcą rezerwowym McLarena w 2024 roku.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze