Bearman poprowadzi Haasa w treningach F1

Członek akademii młodych kierowców Ferrari Oliver Bearman poprowadzi samochód Haasa podczas dwóch treningów Formuły 1. Brytyjczyk pojawi się za sterami amerykańskiej maszyny podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Meksyku oraz Grand Prix Abu Zabi.

Bearman już wcześniej był wymieniany wśród młodych kierowców, którzy mogą pojawić się podczas pierwszej sesji treningowej i tym samym wypełnić regulamin FIA dotyczący obowiązku testu młodych kierowców. Wcześniej te zadania wypełniał kierowca rezerwowy i testowy, Pietro Fittipaldi.

Bearman, dla którego tegoroczny sezon Formuły 2 jest debiutanckim, wygrał czterokrotnie i aż sześciokrotnie stał na podium Formuły 2. To nie pierwszy wychowanek akademii Ferrari, który będzie miał okazję pojechać w treningu F1 z amerykańską ekipą. Wcześniej za sterami zasiedli Mick Schumacher czy Antonio Giovinazzi.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zaoferować Oliverowi jazdę [naszym samochodem] w Meksyku i w Abu Zabi. Oliver miał znakomity debiutancki sezon w F2, a cztery wygrane są tego dowodem. Wiemy, że jego przygotowania jako członka Akademii Ferrari będzie pierwszorzędne. Nie możemy się doczekać powitania Olivera w zespole i umożliwienia mu prowadzenia VF-23” – powiedział szef zespołu Haas, Günther Steiner.

Zadowolony z udziału w sesji jest także sam Bearman, dla którego będzie to pierwszy raz w samochodzie Formuły 1.

„Jestem szczęśliwy, że mogę dołączyć do ekipy Haasa, mogąc poprowadzić ich auta w Meksyku i w Abu Zabi. Dotarcie do F1 było moim marzeniem od czasu jazdy gokartem, więc jazda samochodem F1 po raz pierwszy w tym roku jest dla mnie czymś wyjątkowym. Jestem za to wdzięczny ekipie i oczywiście ekipie Ferrari, za danie mi tej szansy. Pracuję ciężko, aby mieć pewność, że dam ekipie wszystko, co najlepsze podczas tych dwóch treningów” – przyznał Brytyjczyk.

Bearman zacznie swoją przygodę z Haasem już w Katarze, gdzie razem z ekipą będzie się przygotowywać do obu sesji treningowych.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze