Doohan pojedzie dla Alpine w treningach w Meksyku i Abu Zabi

Zespół Alpine potwierdził, że kierowca rezerwowy Jack Doohan zasiądzie za kierownicą bolidu francuskiej ekipy podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Meksyku oraz Grand Prix Abu Zabi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy zespół w stawce Formuły 1 ma obowiązek dać szansę kierowcy-juniorowi – czyli zawodnikowi, który wziął udział w dwóch lub mniej wyścigach Grand Prix – na udział w dwóch piątkowych treningach w ciągu roku.

Alpine poinformowało jednocześnie, że Doohan zastąpi Pierre'a Gasly'ego i zasiądzie za kierownicą A523 podczas treningu w Meksyku, a następnie przejmie samochód Estebana Ocona podczas FP1 przed finałowym wyścigiem sezonu w Abu Zabi.

Australijczyk, który jest synem mistrza motocyklowych mistrzostw świata, Mike’a Doohana, miał wcześniej okazję jeździć podczas sesji treningowych dla zespołu Enstone w ubiegłym sezonie na tych samych torach. Od czasu dołączenia do akademii Alpine w 2022 roku przeprowadził liczne testy bolidu Alpine A521 z 2021 roku.

„Jest to ogromne wyróżnienie, móc po raz drugi z rzędu otrzymać szansę jazdy bolidem Formuły 1 podczas weekendu Grand Prix” – powiedział Doohan. „Jestem bardzo wdzięczny zespołowi BWT Alpine F1 Team za szansę prowadzenia A523 podczas pierwszych treningów zarówno w Meksyku, jak i Abu Zabi”.

„Jako kierowca rezerwowy przez cały rok pracowałem ciężko z zespołem, starając się jak najwięcej się od nich nauczyć i czuję się przygotowany, by przejąć obowiązki za kierownicą bolidu. Moim jedynym celem jest spełnianie oczekiwań ekipy i przyczynianie się pozytywnie do wyników naszego zespołu podczas obu weekendów Grand Prix”.

Obecnie Doohan rywalizuje w mistrzostwach Formuły 2, gdzie zdobył dwa zwycięstwa i przed finałową rundą, która będzie miała miejsce również w Abu Zabi, zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alpine

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze