McLaren w specjalnej odsłonie na Grand Prix Abu Zabi

Artystka Nujood Al-Otaibi zaprojektowała unikatowe malowanie McLarena na ostatni wyścig sezonu 2023 w ramach projektu Drive By Change.

Pomysłodawcą programu jest marka Vuse, która współpracuje ze stajnią z Woking od 2021 roku i od trzech kampanii wypuszcza specjalne barwy dla samochodów brytyjskiego zespołu właśnie na Grand Prix Abu Zabi, dając możliwość niedostatecznie znanym artystom na pokazanie swojego talentu.

W tym roku wygrał projekt saudyjskiej malarki, która od dziecka zmaga się z wadą słuchu, a jej prace utożsamiają jej codzienne wyzwania. Propozycja czerpie inspirację z wyjątkowego sposobu postrzegania dźwięków przez Nujood.

„Znalazłam badania dotyczące akustyki architektonicznej i tego, jak dźwięk odgrywa wielką rolę w rozległych miejscach, takich jak pola, pustynie i plaże. Z uwagi na to, iż nie ma tam fizycznych barier, dźwięk może podróżować i wracać do mnie. To było naprawdę niesamowite i zainspirowało mnie to” – przyznała.

„Moja sztuka ma swoje źródło w dwóch rzeczach. Pierwszą jest moja wada słuchu, natomiast drugą jest natura a konkretnie plaża. Połączyłam te dwie inspiracje w jedno dzieło”.

Przed McLarenem czekało nie lada wyzwanie, ponieważ w trakcie wyścigu w Las Vegas MCL60 otrzymał emblematy nawiązujące do producenta whisky Jack Daniel’s. Zespół Zaka Browna musiał zatem bardzo szybko brać się do zmiany designu swojego samochodu.

Sześcioosobowa ekipa Composites rozpoczęła pracę już w trakcie niedzielnego Grand Prix, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość czasu. Pracowali w garażu, nakładając nowe oklejenie na części, które nie zostały użyte w Vegas, ale były potrzebne w Abu Zabi. Po wyścigu wszystko zostało przetransportowane na tor Yas Marina, gdzie we wtorek kontynuowano pracę w przestronnym garażu.

Zwykle specjaliści odpowiedzialni za tego typu zadania pracowaliby w fabryce McLarena w Woking, jednak w tym przypadku nie było na to czasu.

Źródło: Informacja prasowa McLarena

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze