O’Ward kierowcą rezerwowym McLarena w 2024 roku

Zespół McLaren ogłosił, że Pato O'Ward będzie jednym z kierowców rezerwowych stajni Formuły 1 w przyszłym roku.

Meksykanin będzie pełnił obowiązki rezerwowego, a na co dzień zamierza startować w ekipie Arrow McLaren w serii IndyCar.

O'Ward, który dołączył do projektu McLarena w IndyCar w sezonie 2020 roku, ma już na swoim koncie kilka jazd w MCL35M z 2021 roku, a także brał udział w teście młodych kierowców w Abu Zabi w tym samym sezonie.

W 2022 roku O'Ward zadebiutował w oficjalnej sesji Formuły 1, jadąc w piątkowym treningu ponownie na Yas Marina. W nadchodzący ten weekend będzie pełnił te same obowiązki i podczas FP1 zastąpi Lando Norrisa, a następnie zasiądzie w MCL60 podczas posezonowego testu młodych kierowców.

Dzięki zajęciu czwartego miejsca na zakończenie tegorocznego sezonu IndyCar, O’Ward ma teraz wystarczająco punktów do superlicencji.

„Zespół McLaren z przyjemnością wita Pato O'Warda w gronie kierowców rezerwowych na sezon 2024” - powiedział szef ekipy Andrea Stella.

„Pato miał imponujący sezon w IndyCar i osiągnął dobre wyniki w testach rozwoju kierowców, więc naturalnym było zrobienie kolejnego kroku, teraz gdy kwalifikuje się do superlicencji. Biorąc pod uwagę rozbudowany kalendarz, rozsądnie jest upewnić się, że mamy szeroką pulę kierowców, z których możemy skorzystać w razie potrzeby. Z niecierpliwością czekamy na jego postępy w tej nowej roli”.

Z kolei O'Ward dodał: „Naprawdę cieszę się, że mogę objąć tę nową rolę w rodzinie McLaren Racing. Spędziłem dużo czasu z zespołem F1, jeżdżąc wcześniej w wolnych treningach i biorąc udział w kilku testach”.

„Zawsze mówiłem, że nie można określić dnia złego, kiedy możesz wskoczyć do bolidu F1, więc z niecierpliwością czekam na dołączenie do puli kierowców rezerwowych na przyszły rok, obok moich obowiązków kierowcy etatowego w Arrow McLaren. Dziękuję Andrei i Zakowi za tę wspaniałą okazję”.

W zeszłym tygodniu O'Ward miał okazję do wypróbowania McLarena MP4-23 na kalifornijskim torze Sonoma Raceway, w którym Lewis Hamilton w sezonie 2008 wywalczył swój pierwszy tytuł mistrza świata Formuły 1.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej McLaren Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze