Wszystkie zespoły wezwane do sędziów po GP Abu Zabi. Jest decyzja

Wszystkie 10 zespołów zostało wezwanych do sędziów wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi z powodu naruszenia związanego z procedurą podczas pit-stopów.

Ostatecznie zdecydowano, że nie podjęte zostaną żadne działania w stosunku do ekip, które naruszyły zasady dotyczące wyposażenia członków zespołów podczas obsługi samochodów w boksach przy zmianie opon.

W trakcie wyścigu Max Verstappen, Lewis Hamilton, Pierre Gasly, Logan Sargeant oraz Zhou Guanyu padli pod lupę sędziów za naruszenia podczas pit-stopów. Później FIA poinformowała, że dotyczyło to Artykułu 34.13 Regulaminu Sportowego Formuły 1, który głosi, że ochrona oczu jest obowiązkowa podczas pit-stopów dla każdego z członków zespołu.

Podczas przesłuchania sędziowie przeanalizowani zgłoszenia oraz nagrania wideo, potwierdzając, że wykryto szereg naruszeń wspomnianego artykułu Regulaminu Sportowego. Podkreślono jednak, że materiał wideo nie był wystarczająco wyraźny, aby stwierdzić, czy wizjer lub inna ochrona oczu, jak na przykład okulary, mogły być niepoprawnie wykorzystywane.

W oświadczeniu zaznaczono, że stwierdzono wiele przypadków niewykorzystywania jakiejkolwiek ochrony oczu. Sędziowie podkreślili również ogromne znaczenie ochrony oczu dla wszystkich osób pracujących przy bolidach podczas pit-stopów i wezwali zespoły, aby ten przepis był w przyszłości szanowany.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze