Sargeant zostaje w Williamsie, stawka F1 2024 kompletna

Williams potwierdził, że Logan Sargeant będzie kierowcą zespołu również w przyszłym sezonie Formuły 1 i nadal będzie ścigał się u boku Alexa Albona. W ten sposób potwierdzone zostało ostatnie niewyjaśnione jeszcze miejsce w stawce F1.

Sargeant zadebiutował w F1 z Williamsem w minionym już sezonie 2023. Nie był to najłatwiejszy debiut, w którym pojawiło się kilka incydentów i innych problemów, a w zdecydowanej większości weekendów musiał uznawać wyższość Albona. Podczas swojego domowego GP Stanów Zjednoczonych zdobył swoje pierwsze punkty w F1 i stał się pierwszym od 1993 roku Amerykaninem, który tego dokonał.

Williams zdecydował się poczekać do zakończenia sezonu przed oceną sezonu w wykonaniu Sargeanta, ale ostatecznie w piątek ogłosił, że pozostanie on w zespole w sezonie 2024.

„Cieszę się, że będę kontynuować współpracę z zespołem Williams Racing w sezonie 2024” – powiedział Sargeant. „Do tej pory była to niesamowita podróż z zespołem i jestem wdzięczny za możliwość dalszego rozwoju jako kierowca w tak utalentowanej i oddanej grupie. Mamy ekscytujące plany na przyszłość i nie mogę się doczekać, aby przyczynić się do sukcesu zespołu w nadchodzącym roku”.

Williams zakończył ten sezon na siódmym miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

„Cieszę się, że będziemy kontynuować naszą podróż z Loganem w sezonie 2024” – dodał szef zespołu James Vowles. „Logan wykazał ogromne umiejętności pod presją światowej sceny, co czyni go doskonałym zawodnikiem dla naszego zespołu. Mamy wielką pewność co do jego zdolności i wierzymy, że razem możemy osiągnąć jeszcze większy sukces w nadchodzącym sezonie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze