Red Bull RB20 zaprezentowany

Mistrzowski zespół Formuły 1 Red Bull Racing zaprezentował swój samochód na sezon 2024 – model RB20. To za jego kierownicą Max Verstappen będzie próbował wywalczyć swój czwarty z kolei tytuł mistrza świata kierowców.

RB20 to dwudziesty samochód wyścigowy zbudowany przez Red Bull Racing od momentu ich dołączenia do Formuły 1 w 2005 roku. Nowa konstrukcja została zaprezentowana na terenie Red Bull Technology Campus w Milton Keynes, przy udziale szefa zespołu Christiana Hornera oraz kierowców – aktualnego mistrza świata Maxa Verstappena i drugiego w zeszłym roku Sergio Péreza.

„To jest przełomowy rok w historii zespołu. Przez ostatnie 20 lat Red Bull zdołał zmienić krajobraz Formuły 1, będąc zdeterminowanym, by robić rzeczy inaczej, dobrze się bawiąc i ścigać jeszcze lepiej, oraz z całkowitym skupieniem na rywalizacji o największe nagrody w sporcie” – powiedział Horner. „Mieliśmy szczęście móc to zrobić wielokrotnie, a siedem tytułów mistrza świata kierowców, sześć wygranych w mistrzostwach konstruktorów i 113 zwycięstw w wyścigach do tej pory pokazuje sukces wizji Red Bulla dla tego zespołu. Najnowszy rozdział tej historii zaczyna się dzisiaj z RB20. To będzie ekscytujący i bardzo konkurencyjny sezon, ale jak widzieliśmy w zeszłym roku, ten zespół wspina się na wyżyny swoich możliwości, a w Maxie i Checo mamy dwóch kierowców, którzy mogą spisać się na każdym torze, w dowolnych warunkach, więc jestem pewien, że tak jak robiliśmy to przez ostatnie 20 lat, możemy rywalizować o podium, wygrane i mam nadzieję na kolejne mistrzostwa”.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze