Dochodzenie przeciwko prezydentowi FIA w sprawie próby ingerencji w wyścig F1

Informator stacji BBC dowiedział się, iż przeciwko Mohammedowi Ben Sulayemowi jest aktualnie prowadzone śledztwo w sprawie rzekomej interwencji w celu unieważnienia kary nałożonej na Fernando Alonso podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej w 2023 roku.

Twierdzenie to znajduje się w raporcie oficjela ds. zgodności do komisji etyki Paolo Basarriego, który został ujawniony przez BBC Sport. Ben Sulayem oraz władze federacji nie odniosły się do całej sprawy. Człowiek związany z brytyjską telewizją twierdzi, że Ben Sulayem zadzwonił do szejka Abdullaha bin Hamasa bin Isy Al Khalify – wiceprezesa FIA ds. sportu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, który przebywał w Arabii Saudyjskiej na wyścigu w charakterze oficjalnym – i dał jasno do zrozumienia, że jego zdaniem kara Alonso powinna zostać cofnięta. 

W wyścigu na torze w Dżuddzie kierowca Astona Martina otrzymał 10-sekundową karę za prace wykonane przy jego samochodzie, podczas gdy odbywał poprzednią karę 5-sekund – za niewłaściwe zatrzymanie swojego samochodu na starcie – w trakcie swojego pit stopu. Z pisma sporządzonego przez Basarriego wynika również to, iż Ben Sulayem „udawał, że stewardzi chcą unieważnić decyzję o nałożeniu” kary na Hiszpana.

Ponadto BBC Sport zweryfikowało informacje z kilkoma wysokimi rangą osobami na szczeblach F1 i związanych z FIA. Żadna z nich nie chciała się wypowiadać, ale wszystkie stwierdziły, że mają te same informacje w tej sprawie.

Źródło: bbc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze