Nico Hülkenberg zmienia zespół. Będzie kierowcą Saubera od sezonu 2025

Niemiecki kierowca Formuły 1 Nico Hülkenberg zmieni zespół po sezonie 2024. Reprezentant ekipy Haas podpisał wieloletni kontrakt z Sauberem, począwszy od sezonu 2025.

Weteran ponad 200 wyścigów Grand Prix został zatrudniony przez szwajcarską ekipę nie tylko po to, aby zdobywał dla niej punkty w sezonie 2025, ale żeby rozwijał pierwszy samochód noszący nazwę Audi na kolejny rok.

„Bardzo cieszymy się, witając Nico z powrotem w Hinwil od 2025 roku i rywalizując wspólnie w Formule 1” – powiedział dyrektor generalny Sauber Motorsport Andreas Seidl. „Jego szybkość, doświadczenie i zaangażowanie w pracę zespołową uczyni z nieco ważną część transformacji naszego zespołu i projektu F1 Audi. Od samego początku wyrażaliśmy obopólne zainteresowanie pracą nad wspólnym projektem długoterminowym. Nico ma silną osobowość, a jego wkład – zarówno na poziomie profesjonalnym jak i osobistym – pomoże nam wykonać postępy zarówno w rozwoju samochodu jak i budowaniu zespołu”.

Hülkenberg był już kierowcą Saubera w 2014 roku, a jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w Grand Prix Korei Południowej: „Wracam do zespołu, z którym pracowałem w 2013 roku i mam miłe wspomnienia związane z tamtejszym silnym duchem zespołu. Perspektywa rywalizowania dla Audi to coś naprawdę szczególnego. Gdy niemiecki producent wchodzi do F1 z taką determinacją, to wyjątkowa okazja. Reprezentować zespół fabryczny takiej marki z układem napędowym zbudowanym w Niemczech to dla mnie wielki zaszczyt”.

Sauber rozstanie się przynajmniej z jednym ze swoich obecnych kierowców. Od 2022 roku szwajcarską ekipę reprezentują niezmiennie Valtteri Bottas i Guanyu Zhou. Nowego kierowcy będzie szukać natomiast Haas, który poinformował media, że nie planuje w najbliższym czasie żadnego ogłoszenia w tej sprawie.

Źródło: sauber-group.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze