Günther Steiner pozywa zespół Haas

Günther Steiner pozwał zespół Haas F1 Team za naruszenie umowy zatrudnienia po tym, jak przestał pełnić funkcję szefa zespołu przed tym sezonem Formuły 1.

Według dokumentów sądowych, Steiner sięgnął po kroki prawne w związku z naruszeniem jego umowy. Jedną z kwestii potencjalnie spornych dotyczy tego, że „Haas F1 nie może odmówić panu Steinerowi korzyści, na które zasłużył”. W dokumencie ponadto wyraźnie podkreślono, że chodzi o okres od 2021 do 2023 roku. To w tym czasie Steiner realizował trzecią umowę z Haasem jako szef zespołu.

Zgodnie z zawartymi informacjami część tej umowy obejmowała wypłatę rocznych premii w styczniu następnego roku. Jednocześnie Steiner nie kwestionuje, że jego kontrakt nie został przedłużony z zespołem pod koniec ubiegłego roku.

„Nieprzedłużenie przez Haas umowy o pracę pana Steinera stanowi »rozwiązanie umowy o pracę z podaniem przyczyny« na mocy umowy o pracę, za co pan Steiner jest uprawniony do całego »wynagrodzenia podstawowego i wszelkich innych rekompensat, które zostały uzyskane do dnia rozwiązania umowy«, w tym prowizji uzyskanych do 31 grudnia 2023 r.”.

Według dokumentów, wynagrodzenie lub dodatkowe benefity wynikające z umowy nie zostały wypłacone.

We wniosku dodatkowo opisano, w jaki sposób wiedza Włocha na temat branży i powiązania w ramach organizacji Haas przyniosły korzyści. Steiner stał na czele zespołu Haas F1 Team od momentu jego powstania w 2014 r. po uzyskaniu wsparcia od Gene'a Haasa w celu utworzenia organizacji. Twierdzi również, że zespół nadal używa jego nazwiska i wizerunku bez zezwolenia.

Steiner stał się popularną postacią po emisji Netflixowej produkcji Drive to Survive. Haas wykorzystał nagłą popularność swojego szefa i wyprodukował koszulki z wizerunkiem, nazwiskiem i cytatami Steinera, podczas gdy sam Włoch podpisał umowy na książki w związku ze wzrostem jego rozgłosu.

„Haas F1 nie ma prawa do używania nazwiska, wizerunku i podobizny pana Steinera ani do wykorzystywania ich w jakiejkolwiek formie medialnej po zakończeniu jego zatrudnienia” - czytamy w dokumencie sądowym. „Haas F1 nie zrekompensował panu Steinerowi nieuprawnionego wykorzystania jego nazwiska i wizerunku”.

Aktualnie szefem zespołu Haas jest Ayao Komatsu, natomiast Steiner pracuje podczas wybranych wyścigów z telewizjami, a także tworzy treści dla oficjalnej strony internetowej formula1.com.

Źródło: speedcafe.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze