Zespoły F1 będą mogły wybierać opony w sezonie 2016?

Firma Pirelli oznajmiła, że jest bliska podjęcia decyzji, w ramach której zespoły otrzymają całkowitą dowolność w wyborze opon w roku 2016.

Jeszcze miesiąc temu dyrektor sportowy Pirelli, Paul Hembery stanowczo zaprzeczał pomysłom, w których mówiło się o ewentualnym wprowadzeniu prawa, według którego zespoły mogłyby dowolnie dobierać opony na każdą Grand Prix. Brytyjczyk argumentował to kwestiami bezpieczeństwa. Jednak na ostatnim spotkaniu Grupy Strategicznej pomysł ten powrócił i członkowie opowiedzieli się za tym, aby zespoły mogły samodzielnie wybierać ogumienie z czterech dostępnych mieszanek. Jak wiadomo, obecnie to firma Pirelli na każdy weekend wyścigowy narzuca z góry dwa rodzaje opon.

Pomimo pewnych obaw, Paul Hembery twierdzi, że rozwiązanie to jest bliskie akceptacji i prawdopodobnie werdykt zostanie ogłoszony już w najbliższej przyszłości. Niemniej jednak, Pirelli chce dmuchać na zimne i ma zamiar czuwać nad decyzjami poszczególnych teamów:

„Razem z zespołami i FIA prowadzimy rozmowy, które idą w dobrym kierunku. Wydaje się, że jesteśmy blisko znalezienia rozwiązania, które da zespołom możliwość dowolnego wyboru opon, natomiast nam – pewność, że nie zostaną podjęte żadne niefortunne decyzje. Mam nadzieję, że w ciągu następnych kilku tygodni będziemy mogli oficjalnie zakomunikować o ostatecznym werdykcie” – powiedział Hembery.

 

Źródło: espn.co.uk

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1