Grand Prix Japonii ostatnim wyścigiem Palmera

Grand Prix Japonii ostatnim wyścigiem Palmera Renault Sport

Joylon Palmer poinformował w mediach społecznościowych, że Grand Prix Japonii będzie jego ostatnim wyścigiem w barwach Renault.

Kiedy ekipa Renault ogłosiła, że Carlos Sainz Jr będzie etatowym kierowcą sezonu 2018, spekulowano że Hiszpan zastąpi Brytyjczyka już podczas Grand Prix Malezji, jednak tak się nie stało. W poprzedniej rundzie w Singapurze Palmer zaliczył najlepszy występ w tym sezonie, kończąc rywalizację na szóstej pozycji.

Pomimo solidnego wyniku, niedzielne Grand Prix Japonii będzie jego ostatnim wyścigiem w barwach Renault. Francuska ekipa nie poinformowała jeszcze, kto go zastąpi, lecz prawdopodobnie będzie to Sainz.

„Jutrzejsze Grand Prix Japonii będzie moim ostatnim wyścigiem w barwach Renault. Ze względu na karę, będę startować z końca stawki, ale jak zawsze dam z siebie wszystko. Dziękuję wszystkim za dwuletni doping, to wiele dla mnie znaczy!” – napisał Palmer.

Renault nie wydało jeszcze oświadczenia w tej sprawie, lecz potwierdziło tę informację poprzez media społecznościowe.

Takie przetasowania spowodują, że do ekipy Toro Rosso powróci Daniił Kwiat, który był zmuszony pauzować podczas Grand Malezji. Rosjanin będzie partnerem Pierre’a Gasly’ego, który to zastąpił tydzień temu Rosjanina.

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka