Kubica zaliczył udany dzień testowy z Williamsem na Silverstone

Kubica zaliczył udany dzień testowy z Williamsem na Silverstone Renault Sport

Robert Kubica zakończył jednodniowe testy na torze Silverstone, które zostały przeprowadzone przez zespół Williams. Stajnia z Grove rozważa zatrudnienie polskiego kierowcy na przyszły sezon Formuły 1.

Kubica po ponad sześciu latach nieobecności w padoku w wyniku wypadku rajdowego powrócił latem do sportu, biorąc między innymi udział w oficjalnych testach F1 wraz z Renault. Francuski zespół zdecydował się jednak na przyszły rok wypożyczyć Carlosa Sainza Jr, przez co Polak musiał szukać miejsca w innej ekipie.

Obecnie realną szansą jest zespół Williams, jednak o fotel w tej ekipie walczą również Paul di Resta, Felipe Massa czy też Pascal Wehrlein. Aby ocenić formę Kubicy, Williams w środę zorganizował testy z wykorzystaniem samochodu z 2014 roku na Silverstone.

Jak stwierdził zespół, testy były „udane”, jednak nie zamierza podać do wiadomości publicznej żadnych danych dotyczących dzisiejszego dnia. Kubica ma jeszcze odbyć jeden dzień testowy – tym razem na Hungaroringu – po których zespół ma mieć bardziej jasny obraz sytuacji pod względem możliwości zatrudnienia jednego ze swoich kandydatów. W tym tygodniu swój dzień testowy odbędzie również obecny kierowca rezerwowy ekipy – di Resta.

Williams nie zamierza spieszyć się z ostatecznym podjęciem decyzji w sprawie zespołowego partnera Lance’a Strolla, jednak uważa się, że ogłoszenie powinno nastąpić jeszcze przed końcem obecnego sezonu.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka