Williams i Martini zakończą współpracę

Williams i Martini zakończą współpracę Williams Racing

Jak poinformowała szefowa zespołu Formuły 1 Williams Claire Williams, pięcioletnia umowa z marką napojów alkoholowych Martini nie zostanie przedłużona i dobiegnie końca z końcem tego roku.

Martini miało podjąć negocjacje z Williamsem w sprawie przedłużenia umowy, a nawet z innymi zespołami F1, lecz właściciel marki – grupa Bacardi – podjęła decyzję o wycofaniu się ze sportu. Logo Martini pojawiło się na samochodach Williamsa w 2014 roku i było widoczne w F1 po raz pierwszy od 1979 roku.

„Rozmawialiśmy na temat przedłużenia współpracy na kolejne lata” – powiedziała Williams. „Obie strony by tego chciały, lecz grupa Bacardi poinformowała nas o zamiarze całkowitego wycofania się z Formuły 1 po zakończeniu obecnego kontraktu”.

Martini świętuje w tym roku swoje 50-lecie zaangażowania w wyścigi samochodowe. O ile szczegóły kontraktu z Williamsem nie zostały ujawnione, sugeruje się, że jego kwota była całkowicie nieadekwatna do statusu sponsora tytularnego. Williams potwierdziła, że zespół znajduje się w stabilnej sytuacji finansowej.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka