F1 rozważa przyznawanie punktów wszystkim kierowcom na mecie

F1 rozważa przyznawanie punktów wszystkim kierowcom na mecie Williams Racing

Jak zdradził jeden z właścicieli zespołu Force India Vijay Mallya, Grupa Strategiczna Formuły 1 rozważa pomysł zmiany systemu punktacji w taki sposób, aby punkty otrzymywało 15 lub 20 najlepszych kierowców.

„Rozważane jest, czy punkty powinny być przyznawane aż do 20. miejsce, w rezultacie każdy kierowca na mecie otrzymywałby jakieś punkty, albo czy wydłużyć drabinkę do 15. miejsca” – powiedział. „Zwróciłem uwagę na to, że musimy zapłacić FIA za każdy zdobyty punkt, zatem tej kwestii również należałoby się wtedy przyjrzeć”.

Przyznawanie punktów wszystkim, którzy wystartują w wyścigu, jest częstą praktyką w amerykańskich seriach. Ma to na celu zachęcić chętnych do wystawienia większej ilości samochodów lub uczestnictwa w większej ilości rund – zgłoszenia na zasadzie „dzikich kart” nie są jednak obecnie praktykowane w F1.

Ewentualne zmiany w tej kwestii miałyby wejść w życie w 2020 roku. Pośród innych omawianych punktów znalazła się również propozycja wprowadzenia w trakcie weekendu wyścigu sprinterskiego.

Źródło: racefans.net

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka