Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Niemiec

Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Niemiec Ferrari

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na powracającą do kalendarza Formuły 1 Grand Prix Niemiec. Znajdujący się na czele mistrzostw Sebastian Vettel i Lewis Hamilton przyjadą na tor Hockenheimring z identyczną alokacją ogumienia.

Włoski producent do Niemiec przywiezie opony pośrednie, miękkie oraz ultramiękkie, pomijając mieszankę supermiękką, co ma zwiększyć możliwości strategiczne.

Vettel i Hamilton będą mieć do dyspozycji po 7 kompletów ultramiękkich opon, a dodatkowo cztery zestawy miękkiego ogumienia oraz 2 komplety pośredniej mieszanki. Ich zespołowi koledzy także mają identyczny dobór: każdy z nich będzie mógł skorzystać z dodatkowego zestawu miękkich opon, mając tylko jeden obowiązkowy komplet pośredniego ogumienia.

W czołówce na więcej zestawów najbardziej miękkich opon zdecydował się Daniel Ricciardo z Red Bull Racing, któremu będzie przysługiwać 9 kompletów tego rodzaju mieszanki. Jego zespołowy kolega Max Verstappen ma tyle samo ultramiękkich opon, co kierowcy Ferrari i Mercedesa.

Na bardziej agresywną strategię zdecydowały się praktycznie wszystkie ekipy środka stawki. Większość z nich będzie mieć osiem kompletów ultramiękkich opon, a wyjątek pod tym względem stanowi Williams z 9. zestawami tego rodzaju mieszanki oraz Renault, który wybrał aż 10 kompletów tego ogumienia.

Wyścig o Grand Prix Niemiec odbędzie się 22 lipca.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka