Nowa generacja silników F1 może nie dojść do skutku

Nowa generacja silników F1 może nie dojść do skutku Roksana Ćwik/ŚwiatWyścigów.pl

Podczas ostatniego spotkania Grupy Strategicznej Formuły 1 w ubiegłym tygodniu, obecni dostawcy silników zaczęli wywierać presję na FIA, by ta porzuciła plany wprowadzenia nowej specyfikacji układów napędowych na sezon 2021.

Wprowadzenie nowego zestawu zasad, których zarys został opublikowany w październiku ubiegłego roku, miało stanowić zachętę dla nowych producentów, a jednym z głównych założeń była rezygnacja z kosztownego modułu odzyskiwania energii cieplnej MGU-H.

Obecnie mówi się jednak, że Porsche straciło zainteresowanie wejściem do F1, natomiast Aston Martin uznał, że koszty uczestnictwa pozostaną na zbyt wysokim poziomie. W związku z tym obecni producenci zaczęli domagać się pozostania przy obecnych jednostkach.

„Przeprojektować silnik dla samego faktu, jeśli nikt nowy nie zamierza dołączyć, nie ma większego sensu” – powiedział szef programu Mercedesa Toto Wolff. „Jeśli ktoś zadeklaruje wejście do F1 z takim samym zaangażowaniem jak czwórka obecnych producentów, jeśli ktoś jest gotowy przejść przez wzloty i upadki oraz ponieść wymagane koszty, wtedy możemy rozmawiać o silnikach. Jeśli nikt nie czeka za drzwiami, to jedynie akademicka dyskusja”.

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner dodał: „Nie wygląda na to, że ktoś chce dołączyć, zatem decyzja jest teraz w rękach FIA oraz Liberty”.

Źródło: racefans.net

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka