Lauda przeszedł operację przeszczepu płuc

Lauda przeszedł operację przeszczepu płuc Daimler

Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 Niki Lauda przeszedł w czwartek udaną operację przeszczepu płuc w szpitalu w Wiedniu.

Austriak, który doznał obrażeń płuc podczas wypadku w Grand Prix Niemiec 1976, przebywał podczas wakacji na Ibizie, kiedy poleciał do szpitala z objawami kaszlu. Jak twierdzi portal ORF, jego płuca zaatakował wirus i 69-latek spędził kilka dni na oddziale intensywnej terapii. Jego stan miał się poprawić na jakiś czas, lecz po jego ponownym pogorszeniu podjęto decyzję o operacji.

„Z powodu poważnego schorzenia płuc, Niki Lauda musiał zostać poddany operacji przeszczepu płuc w wiedeńskim szpitalu AKH. Zabieg został przeprowadzony pomyślnie przez głównego chirurga klatki piersiowej Waltera Klepetko oraz Konrada Hotzeneckera” – brzmi oświadczenie wydane przez szpital, który poinformował jednocześnie, że nie będzie udzielać dalszych informacji na temat stanu zdrowia Laudy.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka