Ricciardo przechodzi do Renault

Ricciardo przechodzi do Renault Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Daniel Ricciardo dołączy do fabrycznego zespołu Renault w na sezony 2019-2020 Formuły 1. Australijczyk zostanie zespołowym kolegą Nico Hülkenberga.

„To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musiałem podjąć w mojej karierze” – powiedział 29-latek. „Stwierdziłem jednak, że przyszedł czas rozpocząć od nowa i podjąć kolejne wyzwanie. Zdaję sobie sprawę, że przed realizacją celu walki o czołowe pozycje Renault czeka jeszcze długa droga, ale byłem pod wrażeniem ich postępu w przeciągu ostatnich dwóch lat, a także wiem, że za każdym razem kiedy Renault było zaangażowane w F1, w końcu wygrywali. Mam nadzieję, że będę mógł im pomóc w tej drodze zarówno na torze jak i poza nim”.

Szef zespołu Cyril Abiteboul dodał: „Zatrudnienie Daniela podkreśla naszą determinację w jak najszybszym dążeniu do wejścia do czołówki, a także stanowi wyróżnienie dla naszej pracy przez ostatnie dwa i pół roku. Niekwestionowany talent oraz charyzma Daniela to dla nas olbrzymie wsparcie i będziemy musieli spłacić kredyt zaufania zapewniając mu najlepszy możliwy samochód”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Renault

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka