Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Belgii i Włoch

Pirelli podało dobór opon na Grand Prix Belgii i Włoch Daimler

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na dwa nadchodzące wyścigi Formuły 1 - Grand Prix Belgii oraz Włoch. Mercedes zdecydował się tym razem na dosyć konserwatywną strategię w porównaniu ze swoimi głównymi rywalami.

Na rundy na torach Spa-Francorchamps oraz Monza włoski producent przywiezie opony pośrednie, miękkie oraz supermiękkie, tym razem nie decydując się na pominięcie o jeden stopień ogumienia w celu urozmaicenia strategii.

Dosyć konserwatywnie do tej kwestii podszedł Mercedes, który z czołówki wybrał najmniej kompletów opon supermiękkich. W Belgii Lewis Hamilton oraz Valtteri Bottas otrzymają po 8 zestawów najbardziej miękkiego ogumienia, podczas gdy Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen z Ferrari będą mogli skorzystać z 10. kompletów tej mieszanki. Na Monzy dysproporcja jest mniejsza – Srebrne Strzały zdecydowały się na sześć zestawów supermiękkich opon, a zespół z Maranello – na siedem.

Podczas obu najbliższych rund to jednak McLaren będzie rywalizować z najbardziej zachowawczą strategią. Fernando Alonso oraz Stoffel Vandoorne będą mieć po siedem kompletów supermiękkiej mieszanki na Spa oraz po zaledwie cztery zestawy tego rodzaju ogumienia na Monzy. Dodatkowo ekipa we Włoszech będzie mogła skorzystać z aż czterech kompletów pośrednich opon, co jest dosyć zaskakującą decyzją, zważywszy na poziom degradacji tegorocznych opon Pirelli.

Wyścig o Grand Prix Belgii odbędzie się po wakacyjnej przerwie 26 sierpnia, a runda we Włoszech zostanie rozegrana tydzień później – 2 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka