Ojjeh odszedł z rady nadzorczej McLarena (aktualizacja)

Ojjeh odszedł z rady nadzorczej McLarena (aktualizacja) McLaren

Zgodnie ze sprawozdaniem złożonym w niedzielę, Mansour Ojjeh opuścił pod koniec lipca rady nadzorcze spółek McLaren Racing, McLaren Marketing oraz McLaren Applied Technologies.

Inwestor z Arabii Saudyjskiej, którego firma TAG Group jest w posiadaniu niecałych 16% McLarena już w 2013 roku zrezygnował z roli w oddziale samochodów drogowych McLaren Automotive i tym samym nie należy już do zarządu żadnej ze spółek Grupy McLarena.

Odejście Ojjeha nastąpiło trzy tygodnie po tym jak oddział wyścigowy McLaren Racing ogłosił nową strukturę zarządzania, co wiązało się z odejściem dotychczasowego szefa zespołu F1 Erica Boulliera oraz zaangażowanie Gila de Ferrana w roli dyrektora sportowego.

Kilka miesięcy wcześniej McLaren przeszedł restrukturyzację pozyskał nowego inwestora w postaci Michaela Latifiego, który wykupił 10% udziałów. Głównym udziałowcem jest natomiast fundusz Mumtalakat z Bahrajnu, posiadający 62,6% udziałów. W ubiegłym roku swoje 25% udziałów sprzedał Ron Dennis.

Aktualizacja: Po opublikowaniu informacji przez brytyjski portal Independent, McLaren wyjaśnił, że w ramach uproszczenia swojej struktury zarządzania zrezygnowano z obecności dyrektorów nie wykonawczych w radach nadzorczych, a rezygnacja Ojjeha dotyczy jedynie takiej pozycji i nie ma wpływu na jego rolę dyrektora Grupy McLaren oraz obecność w komisji wykonawczej.

Źródło: independent.co.uk

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka