Ocon przesunięty o trzy miejsca na starcie

Ocon przesunięty o trzy miejsca na starcie Racing Point Force India

Esteban Ocon otrzymał karę przesunięcia o trzy pozycje na polach startowych niedzielnego Grand Prix Japonii Formuły 1 za zbyt szybką jazdę w trakcie okresu czerwonej flagi podczas trzeciej sesji treningowej.

Zespół Force India korzysta z systemu dźwięków emitowanych przez radio, aby informować kierowców o wymaganej szybkości. Francuz usłyszał sugestię, że jedzie zbyt wolno, w odpowiedzi na to przyspieszył zbyt mocno i przejechał zbyt szybko przez trzy punkty pomiaru czasu.

Ocon wyjaśnił sędziom, że został zdezorientowany przez wykorzystywane przez zespół rozwiązanie, lecz niestosowanie się do czerwonej flagi jest uznawane za jedno z poważniejszych przewinień i pomimo niewielkiej skali wykroczenia Francuz otrzymał karę przesunięcia o trzy pozycje oraz dwa punkty karne.

W rezultacie, Ocon wystartuje do niedzielnego wyścigu z 11. pozycji, za Sebastianem Vettelem, Sergio Pérezem i Charlesem Leclerkiem.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka