Haas nie złoży apelacji ws. Force India

Haas nie złoży apelacji ws. Force India Pirelli

Zespół Formuły 1 Haas poinformował o tym, że nie będzie odwoływać się od decyzji sędziów, którzy odrzucili niedawny protest w sprawie legalności samochodów Force India, po tym jak ekipa z Silverstone otrzymała w trakcie sezonu nową licencję.

Amerykański zespół twierdził, że aby zostać uznanym za konstruktora, Force India powinno zaprojektować i zbudować nowe samochody po otrzymaniu nowej licencji. Przepisy dopuszczają co prawda zlecenie tych prac na zewnątrz, lecz nie innej ekipie. Sędziowie uznali jednak, że wydanie nowej licencji na starty wiązało się z unieważnieniem starej, zatem nie można mówić o odkupieniu aut od aktualnego konkurenta.

Haas pierwotnie zamierzał odwoływać się od tej decyzji, lecz w środę ekipa wydała oświadczenie mówiące o rezygnacji z takiego zamiaru. Tym samym wyniki ostatniego wyścigu w Abu Zabi stały się ostateczne, a Force India utrzyma 52 punkty zdobyte w drugiej części sezonu oraz siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: reuters.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka