Hamilton wykorzystuje strategię do zwycięstwa w Hiszpanii

Lewis Hamilton powiększył prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 14 punktów nad Maxem Verstappenem, pokonując go w wyścigu o Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. Kierowca Mercedesa-AMG startował z pole position, lecz musiał zapracować na 98. zwycięstwo w karierze.

Hamilton z setnym pole position w Formule 1

Lewis Hamilton z Mercedesa wywalczył swoje setne pole position w kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpanii. Na drugim miejscu znalazł się Max Verstappen, a z trzeciej pozycji wystartuje jutro Valtteri Bottas.

Verstappen przed Hamiltonem, Räikkönen dziewiąty

Max Verstappen z zespołu Red Bul Racing uzyskał najlepszy czas podczas trzeciego treningu przed Grand Prix Hiszpanii Formuły 1 na torze pod Barceloną. Drugi był Lewis Hamilton z Mercedesa, ze stratą 0,235 sekundy, a trzeci Charles Lerclerc z Ferrari ze stratą 0,473 sekundy.

Mercedesy przed Leclerkiem w drugim treningu

Lider klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas drugiej piątkowej sesji treningowej przed Grand Prix Hiszpanii Formuły 1 na torze pod Barceloną. Reprezentant Mercedesa-AMG uplasował się przed swoim zespołowym kolegą Valtterim Bottasem oraz Charlesem Leclerkiem w Ferrari.

Bottas na czele pierwszego treningu przed Grand Prix Hiszpanii, pech Kubicy

Valtteri Bottas okazał się najszybszy podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Hiszpanii. Problemy w piątkowej sesji miał Robert Kubicy, który spowodował przerwanie treningu.

Hamilton wygrywa wyścig F1 o Grand Prix Portugalii

Lewis Hamilton odniósł zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Portugalii. Na mecie pokonał on Maxa Verstappena i Valtteriego Bottasa.

Bottas na pole position w Grand Prix Portugalii

Lewis Hamilton nie wywalczył swojego setnego pole position, zajmując 2 miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Portugalii. Po niewielkich problemach z czujnikiem w jednostce napędowej z pierwszego miejsca wystartuję Valtteri Bottas z Mercedesa.

Verstappen najszybszy przed kwalifikacjami, Ocon czwarty

Max Verstappen z Red Bull Racing uzyskał najlepszy czas podczas trzeciego treningu Formuły 1 przed Grand Prix Portugali. Holender uzyskał 1:18,489. Drugi był Lewis Hamilton z Mercedesa ze stratą 0,236 sekundy, a trzeci drugi kierowca Srebrnych Strzał, Valtteri Bottas ze stratą 0,331 sekundy.

Hamilton najszybszy w drugim treningu w Portimão

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Portugalii. Dla Brytyjczyka to dopiero pierwsza taka sytuacja w tym sezonie F1, kiedy wygrywa trening.

Bottas z najlepszym czasem pierwszego treningu w Portimão

W trakcie pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Portugalii Formuły 1 na czele tabeli dominowali kierowcy Mercedesa oraz Max Verstappen. Ostatecznie z czasem 1:19,648 na pierwszym miejscu sesję ukończył Valtteri Bottas.