Ocon sensacyjnie wygrywa Grand Prix Węgier (akt.)

Esteban Ocon odniósł nieoczekiwane zwycięstwo w chaotycznym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier. W rywalizacji na początkowo deszczowym Hungaroringu pokonał on Sebastiana Vettela, który może zostać wykluczony za brak wymaganej ilości paliwa w zbiorniku. Tym samym podium uzupełnili Lewis Hamilton i Carlos Sainz Jr.

Hamilton z pole position do GP Węgier po taktycznej zagrywce w kwalifikacjach

Lewis Hamilton wywalczył pierwsze pole startowe do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier w dość kontrowersyjnych kwalifikacjach, w których w końcówce przyblokował na okrążeniu rozgrzewkowym duet Red Bulla. Z drugiego pola wystartuje Valtteri Bottas, a trzeci był Max Verstappen.

Hamilton najszybszy przed kwalifikacjami, Schumacher rozbija samochód

Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas podczas trzeciego treningu przed kwalifikacjami o Grand Węgier na torze Hungaroring. Brytyjczyk uzyskał czas 1:16,826. Drugi – ze stratą 0,088 sekundy – był jego najgroźniejszy rywal w walce o tytuł mistrzowski, Max Verstappen. Trzeci – ze stratą 0,229 sekundy był partner Hamiltona, Valtteri Bottas.

Bottas najszybszy w drugim treningu na Hungaroring

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas jednego okrążenia w ostatnim piątkowym treningu przed Grand Prix Węgier. Fin wyprzedził drugiego w tabeli Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappena.

Verstappen najszybszy w pierwszym treningu na Hungaroring

Max Verstappen popisał się najlepszym czasem jednego okrążenia w pierwszym treningu przed Grand Prix Węgier. Za holenderskim kierowcą uplasował się duet Mercedesa – Valtteri Bottas i Lewis Hamilton.

Hamilton wygrywa mimo kary za wyeliminowanie Verstappena

Lewis Hamilton odniósł zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone po kolizji z Maxem Verstappenem na pierwszym okrążeniu. Drugie miejsce zajął Charles Leclerc, a na najniższym stopniu podium stanął Valtteri Bottas.

Verstappen wygrywa pierwszy w historii sprint F1

Max Verstappen wystartuje do niedzielnego Grand Prix Wielkiej Brytanii z pole position. Holender wygrywając sobotni sprint kwalifikacyjny zdobył tym samym trzy dodatkowe punkty. Za Holendrem finiszował Lewis Hamilton i Valtteri Bottas.

Verstappen najszybszy podczas drugiego treningu, duet Ferrari tuż za nim

Max Verstappen uzyskał najlepszy czas podczas drugiego treningu Formuły 1 przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. Holender uzyskał czas 1:29,902, plasując się przed Charlesem Leclerkiem i Carlosem Sainzem. Najszybszy z Mercedesów był Lewis Hamilton, który zajął ósme miejsce.

Lewis Hamilton wygrywa kwalifikacje na Silverstone

Wygrane kwalifikacje zapewniły Lewisowi Hamiltonowi start z pierwszej pozycji w jutrzejszym sprincie. Jednak walka o pole position w niedzielnym wyścigu nie jest jeszcze przesądzona, bo obok siedmiokrotnego mistrza świata wystartuje Max Verstappen.